Get Adobe Flash player
Podkarpackie

Pierwsze pojazdy dostarczone

30 grudnia samorząd województwa podkarpackiego odebrał pierwsze dwa nowe, spalinowe autobusy szynowe 214 Mb w wersji MIŃSK 1. Pojazdy te są dedykowane do przewozów regionalnych i zostały wyprodukowane przez Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego Mińsk Mazowiecki SA.

Przestronne wnętrze, nowoczesny napęd (wysokoprężne silniki MTU) oraz 50 procent powierzchni niskiej podłogi – to najważniejsze cechy autobusu szynowego MIŃSK 1 wyprodukowanego na zamówienia urzędu marszałkowskiego województwa podkarpackiego. W ramach podpisanej umowy powstanie pięć takich pojazdów. Będą obsługiwały ruch regionalny w województwie.
 
 
Nowe szynobusy prezentują się nowocześnie zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Na szlaku można rozpoznać je po czerwono-żółtej malaturze. Jednak dla pasażerów najważniejsze pozostaje wyposażenie pojazdu, które zapewnia komfort podróżowania - przestronne klimatyzowane wnętrze. Wewnątrz pojazdu zainstalowano monitoring, który pozwala na obserwację i rejestrację obrazu ze strefy drzwi wejściowych oraz z wnętrza pojazd. Autobusy zostały również wyposażone w toaletę z zamkniętym obiegiem wodnym, a dla osób niepełnosprawnych – potrzebne ułatwienia. W szynobusie dostępnych jest 70 miejsc siedzących. Łącznie może on w stanie pomieścić aż 160 osób. Jego konstrukcja zapewnia swobodny przepływ pasażerów przy wchodzeniu i wychodzeniu, co jest szczególnie ważne w pociągach obsługujących regionalne połączenia. Prędkość maksymalna jaką będzie rozwijał szynobus wynosi 120 km/h.
 
 altalt

Poprawiony (środa, 26 stycznia 2011 11:55)

 
Biuletyn Informacji Publicznej
Polskie Koleje Państwowe
Modernizacja linii kolejowych
Przewozy Regionalne
Rozkład jazdy PKP